Domi i Indygo jadą do Francji!

20 grudnia 2007
Powrót
Domi i Indygo jadą do Francji!

W listopadzie Dominika miała wyjątkowego gościa z Francji – Marie Gaillard, dyrektor na Europę projektu „Via Regia – Muzyka w Ruchu”. Zaprosiła ona Indygo, zespół wokalny, który Domi prowadzi w MDK w Gliwicach, do wzięcia udziału w kwalifikacjach do tego projektu. Jego główne założenia to wymiana młodych muzyków z miast leżących na szlaku, którym prowadziła średniowieczna Droga Królewska (Via Regia). W tym roku uczestniczą w nim miasta: Chateau-Thierry (Francja), Erfurt (Niemcy) i Gliwice (Polska).

Miło nam poinformować, że kilka dni temu ogłoszono, iż zespół Indygo został zaproszony do reprezentowania Gliwic i Polski w tym projekcie i w jego ramach dziewczyny pojadą w maju 2008 r. w dwutygodniową trasę do Francji i Niemiec :D.

Indygo, wraz z innymi zaproszonymi zespołami, będą gościć w Château-Thierry /5-12 maja/, w Erfurcie /12-19 maja/, by na koniec zawitać do Gliwic /19-26 maja/.

Aby projekt mógł wykorzystać swój potencjał, grupy nie mogą zadowolić się jedynie wejściem na scenę, jedne po drugich i graniem tego, co zazwyczaj grają. Uczestnicy muszą pracować razem i poprzez wymianę muzyczną stworzyć coś, co będzie wspólne dla nich wszystkich. – oto co ich czeka 😀

Indygo dał się już poznać w repertuarze żeglarskim. Nasz „szantymenki” wygrały konkurs festiwalu „Tratwa” w Katowicach, zrobiły spore zamieszanie na „Porcie Pieśni Pracy” i zauroczyły jury tegorocznej „Zęzy”. My także uchyliliśmy kapelusza nad ich interpretacją szanty „Cabin Boy”, którą jak wiecie mamy w repertuarze. 

Ale Indygo śpiewa nie tylko pieśni morza. Dziewczyny mają fantastyczne głosy i niesamowity potencjał.

Domi i Indygo gratulujemy, trochę Wam zazdrościmy i trzymamy kciuki za udane wojaże!

PS. Do projektu z Polski zaproszony został także rockowy zespół Schron, również działający w MDK w Gliwicach.

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń