Dyskografia

Folk, szanty, piosenka żeglarska, muzyka irlandzka, bretońska, bałkańska, folklor śląski, piosenka autorska i wiele innych inspiracji znajdziecie na płytach Sąsiadów.
album

Pierwsza w XXI w. płyta winylowa z folkiem morskim, w tym z szantami, na polskiej (i być może także światowej) scenie tzw. „maritime folk”. Znalazły się na niej materiał (nieco okrojony) z wydanej w 2018 płyty CD. Dominuje muzyka inspirowana folklorem irlandzkim, amerykańskim, ale są też akcenty polskie, bretońskie i angielskie.

ZOBACZ
album

To wydawnictwo, które pokazuje pełnię możliwości zespołu, już siedmioosobowego, z dwojgiem skrzypiec w składzie. Grupa jeszcze mocniej akcentuje swoje fascynacje muzyką celtycką, ale nie brak tu tradycyjnego folku morskiego czy rodzimego, śląskiego folkloru.

ZOBACZ
album

Płyta „Sąsiedzi | Folk & szanty | 2001-2011” to okolicznościowa EP-ka, mini-album, czyli już nie maxi-singiel, a jeszcze nie pełnograj - choć niewiele jej zabrakło, gdyż znalazło się na niej aż 30 minut muzyki.

ZOBACZ
album

„Brocéliande” to nazwa mitologicznego, celtyckiego lasu. Pełnego tajemnic, niespodzianek, magii i różnorodności. Taka jest ta płyta, trochę magiczna, trochę współczesna, a na pewno różnorodna, pełna tradycji, folku ale też autorskich pomysłów.

ZOBACZ
album

Debiutancka płyta rozpoczynającej wówczas wędrówkę po polskiej (i wkrótce światowej) scenie folku morskiego (t.zw. szantowej) śląskiej grupy Sąsiedzi. Jak na debiut przystało, to zapis samych początków istnienia zespołu, gdy w repertuarze dominowała jeszcze piosenka żeglarska, w tym sporo autorskich utworów, a szanty, te prawdziwe marynarskie pieśni pracy dopiero gdzieś przebijały się do repertuaru.

ZOBACZ
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Foto & video

Nasz fanpage

Zwiń