Nasi w ŻAGLACH


02 stycznia 2008
Powrót
Nasi w ŻAGLACH


Po raz drugi w Magazynie Żagle ukazała się strona poświęcona polskiej scenie szantowej. Od dawna w tym ogólnopolskim piśmie dla żeglarzy nie gościły tematy szantowe. Jest więc powód do radości. My mamy podwójną radochę, bo stronę tę redaguje Kamil.

Do współpracy doszło, gdy Magazyn Żagle zwrócił się do redakcji Wolnego Portalu Szantowego szantymaniak.pl z propozycją nawiązania stałej współpracy przy tworzeniu działu poświęconego szantom i kulturze morskiej w tym piśmie. Robocze spotkanie odbyło się w październiku w tawernie Gniazdo Piratów. Wzięli w nim udział: Waldemar Heflich – redaktor naczelny Żagli, Maciek Jędrzejko – pomysłodawca i redaktor naczelny Wolnego Portalu Szantowego szantymaniak.pl, Tomek Honkisz – prezes Fundacji „Gniazdo Piratów”, obecnego wydawcy papierowego Szantymaniaka i Kamil Piotrowski – twórca i redaktor naczelny Magazynu Miłośników Pieśni Morza Szantymaniak. Na tym spotkaniu omówiono możliwości współpracy i przedstawiono pierwsze pomysły wspólnych działań na ten rok. Wtedy też Kamil otrzymał zaproszenie do współpracy z Żaglami.

Pierwszy taki serwis pojawił się w numerze grudniowym Żagli, w styczniowym po raz drugi, a już za chwilę do druku pójdzie numer lutowy, gdzie strona z szantowymi njusami pojawi się trzeci raz. Mamy nadzieję, że dzięki temu szant w Żaglach będzie coraz więcej, a i o nas tam częściej poczytacie.

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń