Sześć premier na 5. „Nad Kanałem”!

02 listopada 2014
Powrót
Sześć premier na 5. „Nad Kanałem”!

V Międzynarodowy Festiwal Morza „Nad Kanałem”, 24-26.10.2014

Za nami kolejna, 5 edycja naszego Międzynarodowego Festiwalu Morza „Nad Kanałem”. W tym roku her dyrektor Kamil zarządził aż 3 dni festiwalowania, a w ich trakcie 4 koncerty (folkowy, folku morskiego, dla dzieci, piosenki żeglarskiej) i 4 różne wydarzenia (pokaz zdjęć i spotkanie z kpt. Tomaszem Szewczykiem, projekcja filmu „Optimista” w reż Kryspina Pluty, all hands na gliwickim Rynku oraz nocne, sobotnie śpiewanie w klubie Spirala). Goście zagraniczni tym razem przybyli z Anglii (dla przypomnienia rok temu z USA).

Zainaugurowaliśmy festiwal reprezentacją (Placek i Kamil) na all hands na Rynku, w piątek (24.10.2014). Byli też The Young’Uns i Wbrew Pozorom i kilkanaście osób. Zimno straszne szybko nas przegoniło. Już w komplecie kończyliśmy wspólnie z Duanami pierwszy koncert festiwalu w 4Art („Wrócić do Derry”, „Wyspa nędzarzy”).

Niestety, w tym roku nie mogła pojawić się z nami na scenie Ela, dołączy do nas już niebawem. Mieliśmy za to gości. Specjalnie, by zaśpiewać z nami drugiego dia (25.10.2014 r.) przybył do Gliwic, prosto z Mazur – Jerzy Ozaist, członek grup Cztery Refy i North Wind. Zaśpiewaliśmy z nim „Sun Down Below” oraz „Heja hej brać na gejtawy”. Również na dwa utwory, „Flukey Alley” i „Szkuner z Cotentin”, dołączyli dwaj ojcowie założyciele: Kuba  Owczarek i Rafał Krzysztoń. 

Zaśpiewaliśmy też „Shalow Brown” wspólnie z Jimem Mageeanem (przed koncertem spotkaliśmy się w studiu i co nieco pośpiewaliśmy – może coś z tego będzie?).

Na koncercie zdarzyło się też coś, czego daaaaawno nie doświadczaliśmy (i widzowie też). Przygotowaliśmy na występ aż 6 premier! („W kieszeni dolar”, „Madam I’m A Darling”, „Old Stormy”, „Monaghan”, „Węgiel, pył” i „Wyspa nędzarzy”). Jesteśmy z siebie bardzo dumni, bo rok był ciężki, z terminami na próby był kłopot, a jednak się udało! Będziemy Wam je prezentować na najbliższych koncertach. 

Słowem było intensywnie i różnorodnie. Mamy nadzieję, że festiwal i nasz koncert wam się podobał.

Chcemy Wam wszystkim w tym miejscu bardzo podziękować, za doping, pomoc, życzliwe uwagi, kilometry pokonane by z nami być (Puławy, Warszawa, Wrocław, Trójmiasto, a nawet Pilzno!), za zdjęcia, za pomoc przy organizacji i obsłudze festiwalu, za śpiewy nocne i za brawa gromkie.

Festiwal co prawda za rok, ale za chwilę nasze kolejne koncerty. Zapraszamy!

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń