Spontaniczna sesja z Francisem i Witkiem

10 listopada 2015
Powrót
Spontaniczna sesja z Francisem i Witkiem

Czasem zdarzają się nam niespodzianki, spontany, akcje zaskakujące, ale taka, to jeszcze nie.

Wczoraj (poniedziałek) Kamil wyciągnął nas, a konkretnie Placka (Piotrka Świeściaka) i Wiklinę (Marka Wiklińskiego), na wspólną, wieczorną sesję muzyczną do katowickiego klubu „Namaste”. Jako, że spontan to był nad spontany, obok trójki Sąsiadów w sesji udział wzięli jeszcze Witek Kulczycki (Duan) oraz gość specjalny – Francis Xavier Edwards.

Witka przedstawiać folkowcom i naszym fanom chyba nie trzeba. Flecista, gitarzysta, właściwie multiinstrumentalista, założyciel gliwickiego zespołu Duan, który jako jeden z niewielu w Polsce bardzo tradycyjnie wykonuje muzykę irlandzką.

Więcej o Witku możecie dowiedzieć się z wywiadu, jaki przeprowadził z nim Kamil dla Folk24: Nie chciałbym udawać

Francis jak się okazało to dyrektor artystyczny Mission Folk Music Festival w Kanadzie, muzyk, śpiewak, folkmen, który przyjechał na kilka dni do Katowic na zaproszenie Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Kamil poznał Francisa na targach żeglarsko-turystycznych, które odbywały się w miniony weekend w Katowicach, skorzystał z okazji, że taki muzyk gości w naszym regionie i zorganizował spotkanie. Dzięki temu mogliśmy wspólnie pograć irlandzkie jigi i reele, pośpiewać szanty i posłuchać meksykańskich pieśni – na przykład takiej „La Piedra de La Cama”

Sesja bardzo skromna, ale nadzwyczaj udana i klimatyczna. Sam klub Namaste – mekka śląskich turystów i fanów górskich wędrówek – też zrobił na nas dobre wrażenie. Pomyśleliśmy nawet, że moglibyśmy w nim zagrać, miejsca co prawda nie za wiele, ale na mniejszych scenach już występowaliśmy. Bądźcie czujni…

Gospodarzom za gościnę, a Martynie z Instytucji Miasto Ogrodów za pomysł – dziękujemy!

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń