Świętujemy dalej
 15-lecie

08 grudnia 2016
Powrót
Świętujemy dalej
 15-lecie

Nasze jubileuszowe koncerty 15-lecia, w ramach których odwiedzamy miejsca „bytowania” poszczególnych członków zespołu Sąsiedzi, trwają dalej. Do tych koncertów staramy się zaprosić też naszych muzycznych przyjaciół, którzy także w danym miejscu działają. Jak wiecie we wrześniu byliśmy w Sosnowcu (mateczniku Eli, Qby i… Banana Boat – dziękujemy chłopaki za ten cudny wspólny koncert!). W październiku, wraz z naszymi francuskimi przyjaciółmi – zespołem tanecznym z Essômes-sur-Marne w Normandii – Danse en Omois zagraliśmy i nawet zatańczyliśmy „na galowo” w Gliwicach  (mieście naszego narodzenia oraz zamieszkania Dominiki i Mirka).

Tym razem na „15 lat Sąsiadów” zapraszamy do Katowic, do przeuroczej dzielnicy Giszowiec. Tam to bowiem swe pacholęce lata (drugą ich połowę dokładniej) spędzał nasz mandolinista Kamil. Gościem tego koncertu będzie zespół piosenki autorskiej i turystycznej – Siudma Góra.

To grupa działająca od 5 lat, założył ją i prowadzi ziomal Kamila z Giszowca – Zbyszek Siudy, zwany „Siudmym”, z którym i w ZHP-ie i w gliwickim klubie turystycznym „Grzmot” niejedną pieśń drogi i morza prześpiewali razem.

Ale nie tylko Kamil z Siudmym muzykował. Zdarzyło się bowiem, że Dominika także stawała z Siudmą Górą na dechach (w początkach działalności zespołu). Będzie więc okazja do wspominek, wspólnego grania i dobrej zabawy… mamy nadzieję, z Wami. Zapraszamy serdecznie. 

Koncert odbędzie się 17 grudnia, start o 19:00, w MDK „Szopienice-Giszowiec”, Filia 2, pl. Pod Lipami 1 w Katowicach-Giszowcu.

zdj. Basia Wójcik

 

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń