Nowa płyta Sąsiadów tuż!

26 lutego 2018
Powrót
Nowa płyta Sąsiadów tuż!

Dokładnie w połowie marca pojawi się długo wyczekiwana nasza trzecia płyta zatytułowana „W kieszeni dolar”. Z tej okazji w krakowskiej „Piwnicy Pod Baranami” (15 marca) oraz w sosnowieckiej sali koncertowo-widowiskowej „Muza” (17 marca) odbędą się koncerty premierowe. Ten drugi – jako że odbędzie się w ramach „Weekendu Kultury Irlandzkiej”, będzie też miał specjalnego gościa: naszych przyjaciół z Bretanii, zespół Les Souilles de Fond de Cale.

Zapowiedzią tego, co otrzymacie na najnowszym krążku była już nasza jubileuszowa EP-ka „Sąsiedzi – Folk & szanty | 2001-2011”, wydana z okazji dziesięciolecia w niemałym jak na scenę folkową nakładzie 50 tys. (m.in. jako insert do magazynów „Żagle” i „Podróże”).
Najnowsza płyta to jeszcze szerszy zbiór inspiracji i doświadczeń zespołu, które wpływały na naszą muzykę przez całą dekadę. Wśród piętnastu utworów znalazły się i dawne szanty oraz inne pieśni pracy, śpiewane a cappella, i piosenki o tematyce marynistycznej, ale też ludowa pieśń śląska – zgrabnie połączona z „irlandzką” melodią. Jest też oczywiście kilka pieśni bretońskich, jedna kanadyjska oraz sety muzyki Zielonej Wyspy.

Wydawcą płyty jest Fundacja Folk24.
Śledźcie naszą stronę, nasz fanpage fejsbukowy czy SASletter, bo z pewnością będziemy mieli dla Was kilka sztuk tej najnowszej płyty.

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń