O „Dolarze” w magazynie Hi-Fi

15 grudnia 2018
Powrót
O „Dolarze” w magazynie Hi-Fi

Recenzja naszej ostatniej płyty pt. „W kieszeni dolar” ukazała się w ostatnim tegorocznym wydaniu magazynu dla audiofili HiFi. Generalnie nie jest źle, noty nieco powyżej średniej i za interpretację i za realizację (3 na 5 gwiazdek), ale jednak „wszystkosłyszącego” redaktora Michała Dziadosza nasza produkcja raczej nie zadowoliła. Poczytajcie:

Magazyn Hi-Fi 12/2018

Folkowa grupa Sąsiedzi deklaruje, że łączy wątki irlandzkie z bretońskimi, amerykańskimi i śląskimi. To tak można? Okazuje się, że można.
Warunek jest jeden – trzeba dać z siebie wszystko i dobrze się przy tym bawić. Atuty zespołu? Sprawność instrumentalna, wyczucie tematu oraz świetne współbrzmienie wokali. Takie, że chwilami nawet Clannad by się nie powstydził. Minus tylko jeden – jest to płyta wyłącznie dla miłośników takiego klimatu. Słychać, że zespół wycisnął, co się dało, ale brzmieniowo jest to, niestety, poziom dobrego dema. Szkoda, bo lata dziewięćdziesiąte dawno się skończyły i dzisiaj każdy, kto poważnie myśli o muzyce, powinien dopracować brzmienie. No, chyba że chodzi tylko o event towarzyski. Jeśli tak, to przepraszam. Jeżeli jednak zespół chciałby naprawdę oczarować audiofilów i melomanów, powinien nie tylko dobrze grać i śpiewać, ale również przenosić słuchacza w inny wymiar. A możliwe jest to tylko dzięki odpowiedniej jakości studiu, zwróceniu uwagi na każdy kabelek i dążeniu do perfekcji w najdrobniejszych szczegółach.

Michał Dziadosz

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń