Dla Rogatego zagramy. Po 14 latach znów na „Tratwie”

29 października 2019
Powrót
Dla Rogatego zagramy. Po 14 latach znów na „Tratwie”
Na Festiwalu „Tratwa” (kiedyś odbywającym się w Katowicach, dziś w Chorzowie) wystąpiliśmy ostatnio w… 2005 r. Wtedy była to „Eko-Tratwa”. Aż 14 lat musieliśmy czekać na ponowne zaproszenie na ten Festiwal, na którym przypomnijmy, w 2001 r zdobyliśmy przecież Grand Prix i nominację do Warsztatów i Konkursu „Shanties 2002”. Jak mawiają co się odwlecze…

W tym roku odbędzie się trzydziesta piąta edycja Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Tratwa”. Pierwszego dnia (9 listopada) odbędzie się specjalny koncert pt. „Niech zabrzmi pieśń”, poświęcony pamięci, zmarłego w sierpniu, Jerzego Rogackiego. Na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury wspominać go będą zaprzyjaźnione z Czterema Refami zespoły, w tym my, co poczytujemy sobie za ogromny zaszczyt.

Niepostrzeżenie mijają kolejne tygodnie. Nasz „szantowy” światek powoli przywyka do myśli, że Jurka Rogackiego nie ma już z nami tu, na dole. I tylko dla gromadki najbliższych, dla kilku najbardziej związanych z „Rogatym” Zespołów – nic już nie chce być „takie samo”… I oni to właśnie pragną spotkać się z Wami i… z Nim – na niezwykłym koncercie. Tam – wszyscy razem – spróbujemy zapomnieć o złym losie. Jeśli całą, dobrze się rozumiejącą gromadką, będziemy czekali – mocno trzymając kciuki – „Rogaty” nie wytrzyma! Pojawi się wśród nas, by rozpocząć – tak, jak to miał w zwyczaju: Niech zabrzmi pieśń!” – pisze Jerzy Ozaist o tym koncercie.
Poza warstwą muzyczną będzie też warstwa wizualna – na dużym ekranie, w trakcie koncertów będzie puszczana prezentacja poświęcona m.in Jurkowi Rogackiemu. Cały koncert będzie nagrywany, na potrzeby archiwum – być może kiedyś zostanie opublikowany.
Szczegóły tego koncertu znajdziecie w naszym dziale „koncerty

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń