Z kowadłem, ale bez Kovala

03 marca 2020
Powrót
Z kowadłem, ale bez Kovala

Z festiwalem „Szanty we Wrocławiu” jak wiecie jesteśmy bardzo związani. W całej naszej 19-letniej działalności nie zagraliśmy na „Szantach…” tylko dwa razy (sic!), w 2003 i 2013 roku, co oznacza, że w 2020 r. wystąpiliśmy tu po raz siedemnasty. Nie ma drugiego takiego festiwalu, gdzie wystąpiliśmy tyle razy. Bardzo sobie to cenimy.

Od kilku lat obowiązkowo uczestniczymy w koncercie „klasycznym”, w tym roku był to koncert wyjątkowy i dla nas i dla pozostałych uczestników, bo poświęcony pamięci Jerzego Rogackiego. To drugi taki nasz koncert, pierwszy, jak pamiętacie zagraliśmy Jurkowi w listopadzie ub.r. w Chorzowie, na festiwalu „Tratwa”. Tym razem obok Sąsiadów na scenie we Wrocławiu pojawili się: Stare Dzwony, Ryczące Dwudziestki, Perły i Łotry, Mechanicy Shanty, North Cape, Flash Creep i oczywiście Cztery Refy.

Drugi nasz koncert był zgoła inny, bo tym razem urodzinowy. Razem z nami urodziny Mirka Kowalewskiego „Kovala”, lidera zespołu Zejman & Garkumpel. Świętowali z nami: Zbyszek Murawski, Andrzej Korycki, Marek Szurawski, Wojtek „Sęp” Dudziński, Mechanicy Shanty, North Cape, Flash Creep, W Stronę Portu, Znienacka Project. Na ten koncert w prezencie dla solenizanta przytargaliśmy – jak dla Kovala przystało – solidne, trzydziestokilogramowe… kowadło! Niestety, graliśmy niemal na końcu i solenizant nie doczekał naszego koncertu, prezentu, i nie zobaczył z jakim zaangażowaniem i poświęceniem w rolę kowala wcielił nasz Dawid – więc nie mogliśmy zobaczyć jego miny.

Bardzo intensywny dzień – koncertów, spotkań – jak to we Wrocławiu. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się nad Odrą.

Dziękujemy organizatorom – Stowarzyszeniu Nasze Miasto Wrocław – za zaproszenie, Jakubowi, Renacie i załodze za gościnę, a widzom za gorące przyjęcie! Do zobaczenia za rok!

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń