Na Patryka zagraliśmy w Bojkowie

21 marca 2022
Powrót
Na Patryka zagraliśmy w Bojkowie

Wraz z gliwickimi instytucjami Centrum Kultury „Victoria” oraz Młodzieżowym Domem Kultury Scena w Bojkowie zorganizowaliśmy w miniony czwartek koncert z okazji Dnia św. Patryka. Był to nasz pierwszy koncert w Gliwicach od czterech lat (ostatni koncert Sąsiadów odbył się w „naszym” mieście w 2018 r.) a i okazja wyjątkowa (bo z tego co wiemy jedyny patrykowy koncert w Gliwicach w tym roku) dlatego zależało nam na jak najlepszym występie.

Wybraliśmy Scenę Bojków, bo zachwalano nam w niej sprzęt nagłośnieniowy jaki pojawił się po generalnym remoncie. I rzeczywiście sprzęt i załoga sprawdzili się znakomicie. Sala wręcz idealna – bezpieczna, przestronna i „przyjazna”, na ok 200 miejsc, zrobiła na nas spore wrażenie. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, nie zawiodła także publiczność, było nawet zielone piwo! No takie obchody Święta Irlandii to my możemy co roku.

W naszym programie nie zabrakło instrumentalnych utworów ludowych z Irlandii, był oczywiście „Johnny I Hardly Knew Ye”, „W kieszeni dolar”, „Madam I am a Darling” i nowy „Here’s the Health”, nie mogło też zabraknąć kilku szant.

Imprezę otworzył dyrektor CK „Victoria” Paweł Ciepliński, całość koordynowała Jolanta Szymura, a Grzegorz Gutowski za sterami aparatury nagłośnieniowej zadbał w pełni o komfort odsłuchu, zarówno na scenie, jak i na widowni. Bajka!

Mamy nadzieję, że będziemy w Bojkowie częściej gościć.

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń