Ruszamy do Appingedam

25 sierpnia 2022
Powrót
Ruszamy do Appingedam

Oto znów zawitamy do klimatycznego holenderskiego miasteczka Appingedam (k. Groningen) na 21 Internationaal Folk & Seasongfestival „Bie Daip”. Jak pisaliśmy już Wam w tym artykule: „Wrocław i Appingedam najczęściej” to najczęściej odwiedzany przez nas zagraniczny festiwal, będziemy tu po raz siódmy! (a Kamil chyba 10 raz!)

Lubimy ten festiwal bardzo, a musicie wiedzieć, że festiwale marynistyczne za naszą zachodnią granicą różnią się znacznie od polskich. Tu gra się często i w wielu miejscach, na wielu scenach, w klubach, pubach, a nawet miejscach sakralnych, które przestały już pełnić „świętą rolę” lub pełnią, ale są do koncertów także udostępniane. W tym roku w Appingedam czeka nas 8 koncertów (szczegóły znajdziecie w naszym dziale „Koncerty”), ale to nie najwięcej w historii, kiedyś przebiliśmy tu liczbę 10.

Poza muzykowaniem na żywo w różnych częściach Appingedam cieszymy się też bardzo na spotkanie z dawno nie widzianymi zespołami, z którymi znamy się od wielu, wielu… festiwali :D, a są to m.in. gospodarze Armstrong’s Patent, oraz inne holenderskie zespoły jak Act of Mutiny, Paddy’s Passion czy Stowaway, pełni humoru Norwegowie z Fish & Ships, przecudnie harmonizujący Anglicy z LockTup Tohether, i bliscy nam w klimatach Bretończycy z Les Souilles de fond de Cale. Słuchać ich możemy godzinami. Z niemałą ciekawością – jeśli się uda, bo program napięty – posłuchamy innych grup, a będzie ich w sumie w tym roku aż 33!

Poza nami Polskę reprezentować będą jeszcze: Banana Boat i Hoverla.

Kto w Holandii lub w północno-zachodnich Niemczech, wpadajcie!

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń