Nasze wykonanie „Johnny I hardly…”

10 września 2022
Powrót
Nasze wykonanie „Johnny I hardly…”

Ależ nas miło połechtał Jarosław Tomczyk w swoim podcaście Jarasaseasongi, którego możecie posłuchać m.in. na Spotify. Jeden z odcinków poświęcony jest pieśni „Johnny I Hardly Knew Ye”. Polecamy, nie tylko dlatego, że ktoś zauważa wkład zespołu Sąsiedzi w jej popularyzację i chwali nasze wykonanie – co bardzo nas cieszy oczywiście, ale dlatego, że to naprawdę ciekawa historia samego utworu, bardzo dobrze przygotowana i opowiedziana.

Dla nas samych to pieśń wyjątkowa. To nasz antywojenny song, protest song. Jego wykonaniu towarzyszą zawsze duże emocje, a Dominika potrafi je jeszcze i tak podkręcić. Nie było chyba koncertu (może pojedyncze przypadki, gdy warunki nie pozwalały) byśmy tego utworu nie wykonali. I nie było wykonania, by komuś łza nie pociekła. Najwięcej wzruszeń, burzliwych reakcji towarzyszyło naszym wykonaniom podczas koncertów w USA, na zlocie żaglowców „The Tall Ships Celebration” w Bay City. Czas wówczas był niespokojny, wielu Amerykanów miało synów w wojsku… trudne to były koncerty. Może kiedyś o nich opowiemy, a na razie zachęcamy do odwiedzenia kanału Jarka Tomczyka.

Opowieści o songu możecie posłuchać tutaj: Johny I Hardly Knew Ye

Poza tym polecamy wam bardzo podcasty Jara, bo znajdziecie tam inne, ciekawe historie o znanych szantach i folkowych songach.

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń