Czy „Here’s A Health” powalczy o „Fryderyka”?

06 marca 2023
Powrót
Czy „Here’s A Health” powalczy o „Fryderyka”?

Tak jak w przypadku płyty „W kieszeni dolar”, którą zgłosiliśmy do nagrody muzycznej FRYDERYK 2018

 

Czytaj: „W kieszeni dolar do Fryderyków

 

postanowiliśmy do obecnej edycji zgłosić nasz najnowszy singiel „Here’s A Health”. Utwór zgłosiliśmy do kategorii „Najlepsze nowe wykonanie”, co wydawało nam się oczywistym, bo to przecież taki tradycyjny cover. Jakież było nasze zaskoczenie, gdy komisja kwalifikacyjna, ponieważ nie mogła ustalić wykonania oryginalnego, źródłowego, do którego mogłaby porównać nasze wykonanie, przesunęła „Here’s..” do kategorii „Utwór roku” i właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie zaakceptowania naszego zgłoszenia.

Czekamy na etap II konkursu – wybór nominowanych. Dokonują go każdorazowo członkowie Akademii Fonograficznej (ponad 1600 os.) w tajnym głosowaniu, które odbywa się drogą elektroniczną. Każdy członek Akademii może oddać maksymalnie 3 głosy w danej kategorii. Gdy już ustalone zostaną nominacje do Fryderyków, w etapie III konkursu każdy członek Akademii może oddać maksymalnie jeden głos z nominowanych w danej kategorii. Głosowanie jest tajne i odbywa się drogą elektroniczną. Podsumowanie nastąpi na uroczystej gali i koncercie.

FRYDERYKI to nagrody przyznawane od 1995 roku przez polskie środowisko muzyczne za najważniejsze osiągnięcia na rynku fonograficznym w Polsce. To jedyna nagroda obejmująca tak szerokie spektrum gatunków muzycznych, w tym kategorię Muzyka etno/folk/korzeni (nazwy miewa różne). Laureaci wyłaniani są przez grono składające się z ponad 1600 muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i przedstawicieli branży fonograficznej, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej.

Czekamy do wiosny, trzymajcie kciuki.

 

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń