Czwarty raz w Paimpol

19 marca 2023
Powrót
Czwarty raz w Paimpol

Wspaniała wiadomość przyszła do nas z Bretanii. Otóż, w tym roku, w czasie wakacji po raz czwarty wystąpimy na jednym z najcudniejszych i największych festiwali folkowych w Europie. Mowa o Festival Du Chant De Marin w Paimpol w Bretanii. To cudowne, małe portowe miasteczko, na północy najbardziej celtyckiego regionu Francji, co dwa lata gości dziesiątki wykonawców muzyki etno, folk, w tym także ogromną rzeszę przedstawicieli muzyki morza. Na co dzień kilkutysięczne Paimpol, w pierwszy weekend sierpnia zmienia się w niemal stutysięczną osadę pełną muzyki i wspaniałych żaglowców. Tłum gości, łajby burta w burtę i wszechobecna muzyka, dobiegająca z każdego portowego zakamarku i z pięciu dużych scen to jest to, co przyciąga do Paimpol miłośników muzyki i kultury morza i kultury bretońskiej przede wszystkim.

Każdy nasz pobyt na tym festiwalu, a gościmy tam od 2011 r. regularnie co cztery lata (taka nasza tradycja już :D), to było wyjątkowe wydarzenie. To w Paimpol mieliśmy okazję spotkać i porozmawiać z Sinead O’Connor, pojawić się na scenie (przynajmniej część z nas) na finale koncertu The Chieftains, wziąć udział w koncercie jubileuszowym naszych przyjaciół Les Souillés De Fond De Cale. Oczywiście każda wizyta to nowe znajomości, nowi przyjaciele, nowe inspiracje, nowe zaproszenia na koncerty i kolejne płyty na półkach.

W tym roku będzie to wyjazd wyjątkowy, bo obok nas znalazły się jeszcze cztery inne zespoły z Górnego Śląska, nasi sceniczni przyjaciele: Aqua Marina, Banana Boat, North Cape, Wbrew Pozorom oraz reprezentanci Śląska Dolnego – wrocławska grupa Za Horyzontem.

Śląsk porządzi w Paimpol w tym roku!

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń