Debiut z Darem Pomorza w tle

23 czerwca 2026
Powrót
Debiut z Darem Pomorza w tle

Po raz pierwszy w naszej historii w minioną niedzielę mieliśmy okazję wystąpić na Bałtyckim Festiwalu Piosenki Morskiej w Gdyni, który od początku prowadzą legendarne postaci naszej szantowej sceny a mianowicie Jola i Sławek Klupś. Jola to szefowa Nautilus Media, możecie ją spotkać na większości koncertów Atlantydy z kamerą w dłoniach a kultowy dziś winyl Mechaników Shanty to jej sprawka. Sławek to oczywiście lider Atlantydy, a dawniej współzałożyciel i muzyk wspomnianych Mechaników. Obydwoje od dekad zaangażowani w promocję muzyki morza, głównie realizując programy telewizyjne.

Jakoś do tej pory nie było nam dane wystąpić na ich festiwalu. Zawsze coś przeszkadzało. Tym bardziej cieszymy się, że wreszcie się udało i nasz jubileusz 25-lecia mogliśmy uczcić debiutem w Gdyni. A dodać trzeba, że nie tylko my świętowaliśmy, bo miasto także obchodzi w tym roku zacny jubileusz – 100 lecie powstania.

Nie dość więc, że nasz debiut, nie dość, że 100 lecie Gdyni, to jeszcze otoczenie bardzo odpowiednie, a mianowicie pod rejami Daru Pomorza. Nie można sobie wyobrazić lepszej dekoracji.

Choć aura ostro dała się we znaki (dzień wcześniej nasz koncert w Mietkowie z powodów silnych opadów, gradu i mocnego wiatru odwołano) koncert doszedł do skutku. Bardzo dobra techniczna ekipa sprawiła, że grało się i śpiewało bardzo komfortowo, a publiczność może niezbyt liczna, za to pełna znajomych, stworzyła wspaniały kameralny klimat. Szum morza, zachodzące słońce dopełniły uroku. To był wspaniały nasz debiut na gdyńskim festiwalu. Mamy nadzieję wrócić tam za rok.

Zdj. Zuza Topiłko

 

 

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń