Rysownik Super Expressu dla Sąsiadów

15 stycznia 2020
Powrót
Rysownik Super Expressu dla Sąsiadów

Na naszej stronie w dziale „O zespole” możecie podziwiać nasze karykatury – idealnie na Nowy Rok, dotarła do nas ostatnia, naszego najmłodszego Sąsiada – Dawida (czytaj też:Dawid za Piotra”).  Narysował je Jacek Zygmunt, na co dzień współpracujący z Super Expressem karykaturzysta, rysownik, grafik, satyryk z Katowic.

Jacek opisuje świat swoimi satyrycznymi rysunkami już od ponad trzydziestu lat. Zadebiutował mając 11 lat w Dzienniku Zachodnim, później z jego rysunków zaśmiewali się m.in. czytelnicy takich tytułów jak „Playboy”, „Szpilki”, „Trybuna Śląska” czy „Express Wieczorny”. Dziś ma na koncie tysiące satyrycznych obrazków publikowanych w ponad 150 tytułach. Jest też ojcem komiksowej serii o SuperHanysie – pierwszym śląskim superbohaterze, która tworzona jest wraz z Marcinem Melonem, autorem kryminałów.

A teraz uwaga: w latach dziewięćdziesiątych ub.w., zanim jeszcze trafił na łamy poczytniejszych tytułów, współpracował m.in. z Magazynem Studentów Akademii Ekonomicznej w Katowicach „BANKRUT”, któremu szefował wówczas… Kamil. No i wyjaśniła się zagadka 🙂

Jak Wam się podobają nasze karykatury?

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń