Wiklina poprowadzi finał!

16 lutego 2023
Powrót
Wiklina poprowadzi finał!

Marek w konferansjerce się rozkręca. To, że jest naszym naczelnym opowiadaczem i tekściarzem to już wiecie. Ostatnio jednak znów powrócił do prowadzenia festiwali! Otóż, jego prowadzenie (z Markiem Szurawskim) 37 Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Tratwa” w Chorzowie w ub. roku…

pisaliśmy o tym tu: Wiklina znów poprowadzi Tratwę

musiało zrobić na organizatorach –  Fundacja Hals – dobre wrażenie, bo przyszło od nich kolejne zaproszenie. Tym razem do Krakowa, na tegoroczną 42 edycję Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties”, gdzie Wiklina poprowadzi jeden z koncertów. Jeden, ale za to jaki!

Otóż nasz libero, szantymen eksportowy, opowiadacz historii dawnych i współczesnych będzie miał zaszczyt wyreżyserować i poprowadzić koncert finałowy krakowskiego festiwalu! I to solo!

Cieszymy się tym sukcesem, dumni jesteśmy i trzymamy kciuki, choć wiemy, że Wiklina sobie doskonale poradzi. Udowadniał już parokrotnie (Shanties 2010, Bytom 2015, Tratwa 2019), że w tej roli sprawdza się równie dobrze, co podczas prowadzenia koncertów Sąsiadów.

To nie koniec dobrych wieści z shantiesowego obozu Sąsiadów. Mamy jeszcze kolejną bombę, ale to za chwilę. Na razie przypominamy, że Sąsiedzi na 42 Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties” w Krakowie wystąpią ostatniego dnia, ale za to w dwóch najważniejszych chyba dla nas koncertach – o 12:00 na „szancie klasycznej”

Szczegóły tutaj: „Shanties – klasycznie

z zespołami i solistami: Chór Szantowy Zawisza Czarny, Mechanicy Shanty, The Pioruners, Perły i Łotry, Marek Szurawski, Ryszard Muzaj, The Longest Johns.

Po raz drugi spotkamy się z widzami festiwalu na koncercie finałowym,

Szczegóły tutaj: „Shanties – finał

na którym obok nas pojawią się m.in. Banana Boat, EKT Gdynia, Groms Plass, Jan i Klan, Sąsiedzi, The Nierobbers, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska.

Udostępnij na:

Jeśli szukasz dobrej muzyki folkowej, przesłuchaj
nasze płyty!

Dyskografia
Kilka faktów

(od 2001 r.)

+

zagranych koncertów

+

minut nagranej muzyki

+

odwiedzonych miast

wyjątkowych głosów

akustycznych instrumentów

+

różnorodnych utworów

Nasz fanpage

Zwiń